חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה זה תטא הילינג?

שיטת התטא הילינג פותחה בארה"ב על ידי אשה בשם ויאנה סטיבל לפני למעלה מ-20 שנה וכיום ישנם כבר למעלה מ- 700,000 מטפלים ומליוני מטופלים בכל רחבי העולם. קהילת התטא הילינג מונה רופאים, פסיכולוגים, מאמנים, יוגיסטים, מטפלים אלטרנטיביים בתחומים שונים וכן אנשי עסקים רבים – מהם גם בדרגות ניהוליות בכירות – שכן היא ניתנת לשילוב בכל תחום בחיינו.

עבורי, תטא הילינג זו שיטה שעוזרת לנו לקחת מאה אחוז אחריות על חיינו.

אז איך זה בדיוק קורה?

בבסיסה של התטא הילינג נמצאת ההבנה שתת-המודע שלנו הוא המנהל אותנו. תת-המודע שלנו מחזיק עבורנו באמונות שונות שאין לנו גישה אליהן במודע. אמונות אלה התקבעו שם במהלך חיינו בעקבות חוויות שעברנו באופן אישי או שבבי מידע שקלטנו מהסביבה, בעיקר מהאנשים הקרובים לנו.

לדוגמא – יכול להיות שבמודע, אשה תשתוקק נואשות להיות בזוגיות. יחד עם זאת, אם תת-המודע שלה מחזיק עבורה באמונה ש"גברים הם מסוכנים" כיוון שבתור ילדה קטנה היא ראתה את אבא שלה מכה את אמא שלה – היא לא תצליח להיות במערכת יחסים זוגית, ולא משנה כמה היא תרצה בכך במודע.

מטרת הטיפול בתטא הילינג היא להעלות למודע את האמונות שקיימות אצלנו בתת-המודע. הדבר נעשה תוך כדי שיחה בין המטפל למטופל. במהלך השיחה אנחנו מבינים ביחד כמה דברים מהותיים:

  1. מתי התקבעה האמונה הזאת שיש לנו בתת-המודע (בדוגמה הנ"ל – בגיל שלוש, כשאשה הזאת חוותה לראשונה את הפחד והכאב של אמא כשאבא היכה אותה).
  2. איך האמונה הזאת שרתה אותנו (בדוגמה הנ"ל – האמונה הזאת הגנה על האשה הזאת כל השנים מפני גברים אלימים, כדי שהיא לא תסבול ולא תהיה אשה מוכה כמו אמא שלה).
  3. האם אנחנו מסכימה כעת, אחרי שהבנו במודע מדוע תת-המודע שלנו החזיק עבורנו באמונה הזאת, לשחרר את האמונה הזאת ולהחליף אותה באחרת? (בדוגמה הנ"ל – לאחר שנשחרר את האמונה שחסמה מהאשה להיות בזוגיות, נטמיע אצלה אמונות חדשות כגון: שהיא יודעת שיש גם גברים אדיבים ונעימים, שזה בטוח עבורה להיות בזוגיות עם גבר, שהיא יודעת לסמוך על כושר האבחנה שלה ולבחור לעצמה בן זוג מיטיב, שהיא יודעת לחיות את חייה מבלי לשחזר את חייה של אמה, וכו').

ברגע שאנו מבינים מה חוסם אותנו מלהגיע לתוצאה שאנו רוצים – ואין זה משנה אם זה זוגיות, שפע כלכלי, בריאות, סיפוק בעבודה, משקל גוף או התגברות על פחדים – ברגע שאנו מבינים איזה אמונות היו אצלנו בתת-המודע שמנעו מאיתנו את מה שבמודע כל כך רצינו, ובעיקר, מדוע הן היו שם, ואז מסכימים במודע לשחרר אותן – אנו פותחים פתח לשינויים מיידיים בחיינו!

צריך אומץ כדי להתחיל לקחת מאה אחוז אחריות על החיים שלנו ועל מה שקורה לנו בחיים ולהפסיק להאשים אחרים, ולהפסיק לחשוב דברים כמו: "הורי דפקו אותי", "בן-הזוג שלי בגד בי", "הבוס שלי פיטר אותי". זה נכון שהם כולם היו שם כשהדברים האלה קרו לנו – אבל לפי מה שלמדתי בתטא הילינג, זה קרה כי אמונות שיש לנו בתת-המודע שלנו תמכו בזה.

מאז שאני מורה ומטפלת בתטא הילינג חוויתי כל כך הרבה ריפויים – חלקם גם מיידיים – בחיי האישיים ובחייהם של מטופלי ותלמידי, דבר שהביא אותי לעסוק בזה במשרה מלאה על מנת שאוכל לעזור לכמה שיותר אנשים לברוא לעצמם את החיים להם הם שואפים.

מזמינה אתכם למצוא אצלכם את האומץ להתחיל ולקחת את המושכות לידכם.
החדשות הטובות הן – שאתם יכולים לשנות את חייכם כבר עכשיו, בכל גיל, ובזמן קצר יחסית בהשוואה לשיטות טיפול אחרות!

החדשות העוד יותר טובות הן – שאתם יכולים גם ללמוד לעשות את זה בעצמכם!
מוזמנים ללחוץ כאן כדי להבין איך אפשר ללמוד את זה אצלי.

פתיחת וואטסאפ
היי :) איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן